таг: главните

ОАЕ погодени од најсилните врнежи во последните 75 години

0
Поројни дождови ги зафатија Обединетите Арапски Емирати, поплавувајќи ги главните автопати и ги прекинаа летовите на меѓународниот аеродром во Дубаи. Владата ги опиша...

Во Брисел нов состанок за употребата на динарот во Косово

0
Главните преговарачи на Косово и Србија, Бесник Бислими и Петар Петковиќ ќе се...

Дали знаете дека постои земја со три сосема еднакви главни градови?

0
реклама Главните градови често, иако не секогаш, се најпознатите претставници на секоја земја. Некои се...

Што може да укаже на грини во вашиот дом?

0
реклама Обрнете внимание на главните симптоми. Ако имате симптоми како што се непријатна кашлица,...

Светлото овошје и зеленчук во битката против затнати синуси

0
Главоболкa и затнат нос се главните признаци на инфекција на синусите. Синусите се наоѓаат во пределот кај очите, носот, јаготките и челото, а...

Столтенберг: Трупањето на српска војска нема да ги намали тензиите

0
Зачувувањето на мирот била една од главните теми на заедничката средба на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и српскиот претседател...

Заедничка изјава на ѕвездите од „Пријатели“ по смртта на Метју Пери

0
реклама Главните протагонисти на легендарната хумористична ТВ-серија „Пријатели“ објавија заедничка изјава по повод смртта...

Со една билка откажувањето од цигарите е многу полесно

0
Пушењето цигари е еден од главните проблеми на овој век. Тоа го уништува здравјето на суров начин, особено дишењето. Затоа, неопходно е веднаш...

Македонија против Израел, ја започнува “олимписката мисија”

0
Македонската кошаркарска репрезентација ја започнува мисијата за пласман во главните квалификации за Олимписките игри во...

Димитриевски: Да ја завршам кариерата во македонскиот дрес со настап на...

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е еден од главните адути на Рајо Валјекано во Ла...