таг: Главниот

Хаити: Аеродромот во Порт-о-Пренс повторно отворен по повеќемесечно насилство од бандите

0
Главниот меѓународен аеродром на Хаити во Порт-о-Пренс денеска е  повторно отворен откако пред три месеци насилството на бандите ги принуди властите да го...

Жестоки судири во Грузија поради контроверзниот закон за „странски агенти“ инспириран...

0
Жестоки судири избија меѓу демонстрантите и полицијата во главниот град на Грузија, Тбилиси, во вторникот, додека парламентот на земјата продолжи со расправата за...

Немири во Грузија: Опозициските пратеници исфрлени од Парламентот, стотици демонстранти собрани...

0
Продолжуваат тензиите и судирите помеѓу демонстрантите и полицијата во главниот град на Грузија, Тбилиси, каде втор ден се одржуваат масовни протести против ,...

Зеленски во Тирана, Албанија поготвена за самитот за Украина

0
Во главниот град на Албанија, Тирана, денеска се одржува самитот Украина-Југоисточна...

Беше убав, харизматичен, со плави очи и паметен, атрибути пред кои...

0
НЕНАД ЈОВАНОВИЌ На самиот почеток на документарниот филм „Навални“, главниот инспиратор вели, „Дали е ова приказна за мојот живот или не...

Претседателот Зеленски му се заблагодари на генерал Залужни, нов командант на...

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски го разреши главниот командант на вооружените сили на земјата, генерал Валериј Залужни, потврдија дипломатски извори за ЦИВИЛ...

Две есенски диети кои ќе ви помогнат во една недела да...

0
Главниот совет во овие диети е да се користат овошјето и зеленчукот чија сезона е есента. Во комбинација со намалување на внесот на...

Москва го затвори воздушниот простор поради опасност од напади со дронови

0
Трите најголеми аеродроми во главниот град Русија, Москва од рано утрово го прекинаа полетувањето и приемот на авионите кои пристигнуваат, објави...

Кина се соочува со нов, силен бран на случаи на Ковид-19

0
Кинеските здравствени власти денеска предупредија дека главниот град Пекинг се соочува со нов,...

Баражот меѓу Вардар и Скопје, ќе се игра во Кавадарци

0
Вардар и Скопје се два клуба кои доаѓаат од главниот град и ќе играат бараж...