таг: ги

Размислете двапати пред да донесете егзотични растенија дома, eве што не...

0
реклама Одржувајте ги растенијата здрави, заштитете го животот Една од клучните активности што ги презеде Националната организација за...

Софија ќе ги објави имињата на сите граѓани на Македонија кои...

0
Пратениците во бугарското собрание во прво читање едногласно ги изгласаа измените во Законот...

Пронајдени остатоците од изгубениот американски борбен авион

0
Американските воени претставници ги пронајдоа остатоците од воениот авион Ф-35 кој исчезна вчера...

ЕУ ги повикува Полска, Унгарија и Словачка да бидат конструктивни

0
Европската комисија ги повика Полска, Унгарија и Словачка да бидат конструктивни откако најавија...

ЕУ го демантира Курти, на страните им претставиле предлог за спроведување...

0
Официјални претставници на Европската Унија ги отфрлија наводите на косовскиот премиер Албин Курти дека тој е единствениот што излезе со предлогот...

Работи што гостите прво ги забележуваат кога ќе дојдат во вашиот...

0
реклама Секогаш е убаво да ги пречекате гостите во вашиот дом, но важно е да...

Гутереш ги повика светските лидери „да најдат излез од овој хаос“

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш вчера ги повика светските лидери, кои ќе...

Зошто мачките го доближуваат својот долен дел до лицата на луѓето?

0
реклама Reader’s Digest ги праша експертите зошто мачките го ставаат својот долен дел до лицата...

Заврши самитот на Г-20, Индија, Русија и Бразил го оценија за...

0
Домаќинот на самитот – Индија, ги притисна членките на Г-20 да дадат заедничка изјава во која се осудува употребата на сила...

Стеј департмент: Корупцијата има потенцијал да ги поткопа стратешките амбиции на...

0
Корупцијата може да ги закопа стратешките амбиции на Северна Македонија и да ги...