fbpx

таг: ги

ПРАВЕТЕ ГО ОВА НАУТРО И ДО КРАЈОТ НА 2022 ГОДИНА ВЕ...

0
Во продолжение откријте ги утринските ритуали кои ќе ви донесат среќа до крајот на 2022 година. Четири месеци не делат од новата...

Како Илон Маск стана еден од најголемите профитери од војната во...

0
Американската компанија ги збриша другите купувачи кои ги прекинаа врските со се поизолираниот вселенски сектор во Москва. Европската вселенска агенција (ESA) започна прелиминарни...

Челси тргнува во финална акција за Обамејанг и за Де Јонг

0
Челси ќе направи обид да ги искористи сериозните финансиски проблеми на Барселона и да ги „грабне“ Пјер-Емерик...

Данска ќе обучува украински војници во Британија

0
Данска ќе испрати воени инструктори во Британија за да ги обучуваат украинските војници, а исто...

Зеленски со порака до Западот: Забранете им на Русите да влезат,...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните земји да го забранат влезот на сите руски...

Пекинг ги покани западните амбасадори на разговори

0
Кина објави дека ги повикала европските амбасадори во Пекинг на разговори во знак на протест...

Песков: Франција е непријателска земја за Русија

0
Запрашан да ги коментира односите меѓу Москва и Париз, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска...

Иран: САД мора да го почитуваат интегритетот на земјите

0
Министерот за надворешни работи на Иран, Хосеин Амирабдолахиан, ги коментираше тензиите меѓу Кина и Тајван...

Барселона бара Пике и Бускетс да се согласат на ново намалување...

0
Раководството на Барселона се обидува да ги убеди ветераните Жерар Пике и Серхио Бускетс да се согласат...

Русија мобилизира повеќе од 20 000 војници

0
Десетици илјади руски војници се подготвуваат да ги нападнат градовите Криви Рих и Миколаив во...