таг: гигант

Американскиот гигант Амазон со најголеми приходи досега

0
Американскиот гигант во онлајн трговијата Амазон оствари во четвртото тромесечие минатата година најголем квартален приход досега, кој првпат ја надмина границата од 100...

Фајзер ја намалува испораката на вакцини во Европа

0
Фармацевтскиот гигант Фајзер привремено ќе ги намали испораките на вакцини во Европа, објави норвешкиот институт за јавно...

Нови случаи на коронавирус во Барселона

0
Раководството на шпанскиот фудбалски гигант Барселона, на официјалната веб-страница објави дека двајца претставници на првиот тим добиле позитивни тестови за коронавирус. –...