таг: Германските

Заложничка драма во Хамбург

0
Според дел од германските медиуми специјални полициски сили влегле во училиштето. Додека според локалните...

Лавица шета во предградие на Берлин, граѓаните се предупредени да не...

0
Германските власти рано утринава ги предупредија жителите во регионот јужно од Берлин да...

Побрзо се потите во црна облека отколку во бела, но телото...

0
Германските медиуми пишуваат дека црната облека на телото му го обезбедува потребното разладување во топлите денови. Звучи смешно, но тоа е вистина. Вистина...

Германските железничари најавија дводневен штрајк

0
Германските железничари од недела ќе почнат предупредувачки штрајк, соопшти денеска транспортниот синдикат ЕВГ....

Криза во Германија: Продажбата на вино падна за десет отсто

0
реклама Германските потрошувачи потрошиле значително помалку пари за купување вино минатата година, бидејќи трошоците за...

Изненадувањето во списокот на Флик, повикан е 17-годишниот играч

0
Германските медиуми објавија дека селекторот на Германија, Ханси Флик, на списокот на играчи за Катар 2022, ќе...

Садио Мане е најплатениот фудбалер на Баерн Минхен

0
Садио Мане е најплатениот фудбалер на Баерн Минхен, открија германските медиуми. Сенегалецот, кој летово пристигна од Ливерпул...

Зеленски ќе се обрати во Германскиот парламент

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ќе се обрати пред германските пратеници. Advertisements ...

Ковид-19: Германија ги избриша сите држави од листата на високоризични

0
Германските власти донесоа одлука за бришење на сите држави од листата на високоризични, кога станува...

Германски пратеник: Ист учебник по историја за земјите од Западен Балкан!

0
Истакнатиот претставник на германските социјалдемократи (СПД) во Бундестагот, Јосип Јуратовиќ, ѝ  предложи на Европската унија да ја редефинира својата политика кон...