fbpx

таг: Германија

Европа ги истражува „нападите“ на руските гасоводи кон Европа

0
Европа го истражува она што Германија и Данска го опишаа како напади што следуваа по истекување на гас од два руски...

Франција и Германија заедно против енергетската криза

0
Франција и Германија се договорија меѓусебно да си помагаат во справувањето со енергетската криза што...

Шулце: Германија ветува 200 милиони евра помош за внатрешно раселените лица...

0
Германија ќе и даде на Украина дополнителни 200 милиони евра за финансирање на програмата за...

Германски виролог советува: Престанете да се вакцинирате на секои три месеци

0
Во Германија, лицата постари од 60 години можат да се вакцинираат против коронавирусот по четврти пат. Сепак, вирологот од Есен, Улф Дитмер, предупредува...

Шолц: На Украина и’ испративме оружје какво што нема ниту германската...

0
Германија продолжува да ја снабдува Украина со оружје, испорачувајќи, меѓу другото, ново оружје, од кое дел се уште го немаат ниту...

Германија ги става во функција термоелектраните на јаглен

0
Во Германија како дел од мерките за заштеда на гас, се рестартира првата термоцентрала на јаглен, која веќе беше исклучена, јавува...

Гасоводот Северен тек 1 затворен поради редовно одржување, загриженост дали повторно...

0
Гасоводот „Северен тек 1“ од Русија до Германија денеска се затвора поради редовно годишно одржување,...

Германија потпиша договор за помош на Украина со 1 милијарда евра

0
Германија потпиша договор за помош на Украина со 1 милијарда евра преку грант. ...

И во Германија потврден прв случај на мајмунски сипаници

0
Германија денеска го потврди првиот случај на мајмунски сипаници, а нови случаи на зараза претходно пријавија и Италија, Шпанија, Франција и Велика Британија....

Мајмунски сипаници потврдени во Германија и уште неколку европски држави

0
Германија го потврди првиот случај на мајмунска сипаница, а нови случаи на зараза пријавија Италија, Шпанија, Франција и Велика Британија, јавуваат...