fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Германија

Германија планира продолжување на заклучувањето

0
Германија планира да ја продолжи блокадата до 28 март, но некои мерки ќе бидат олеснети од следната...

Германија добива уште 10 милиони вакцини

0
Германија очекува да добие 10 милиони дози вакцини против Ковид-19 до крајот на следната недела, и со тоа значително ќе се зголеми бројот...

Германија: 556 смртни случаи и над 9800 новозаболени

0
Германија во изминатото деноноќие регистрира нови 9.860 случаи на коронавирус. Вкупниот број на заболени во оваа земја е 2.320.093. Како последица од...

Мутираниот коронавирусот во Германија се шири со брзина на светлината- државата...

0
Германија в недела ќе ги затвори своите граници со Австрија и Чешка поради опасност од ширење на мутирани видови на коронавирусот, соопшти денеска...

Шпанија и Португалија исто така ги „блокираат“ Британците, два натпревари се...

0
Освен Германија, Шпанија и Португалија ги затворија своите граници и за сите кои летаат од Велика Британија,...

Германија: 3.379 новозаболени од коронавирус

0
Германија регистрира 3.379 новозаболени од коронавирус, покажуваат податоците од Институтот „Роберт Кох“. Како последица од коронавирус починале уште 841 лице, а од...

Германија сега нарачува вакцини за Ковид19 за 2022 година

0
Германија прави нарачки за вакцини за 2022 година во случај да бидат потребни уште дози за имунизација на популацијата против коронавирусот SARS-CoV-2, изјави...

Што е разликата од ФФП2 до обична маска

0
Во Германија и Австрија станаа задолжителни ФФП2 маските. Обичните маски ги заштитуваат останатите, но маските ФФП2 ги заштитуваат и оние што ги носат...

Како нацистичката руина на Хитлер стана луксузно одмаралиште кое привлекува голем...

0
Три години пред Германија да ја нападне Полска во 1939 година, Адолф Хитлер добил идјеа за изградба на најголемото туристичко одмаралиште во...

Германија со 1.244 умрени го регистрира најголемиот дневен раст на смртни...

0
Германија во изминатите 24 часа го забележа најголемиот број на смртни случаи од коронавирус, соопшти денеска Институтот „Роберт Кох“, наведувајќи дека до полноќ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави