fbpx

таг: Вчера

(ВИДЕО) Колапс во САД поради ледена бура – откажани летови и...

0
Зимското невреме проследено со ледена бура вчера парализира поголем дел од САД, поради што беа откажани повеќе од 1 700 летови...

(ВИДЕО) Пукање во Флорида: Отвориле оган од автомобил, застрелале десет луѓе...

0
Напаѓачи вчера попладне пукале од автомобил во случајни минувачи на Флорида и застрелале...

Ожие со 9 победи на Монте Карло, една помалку од Себастијан...

0
Францускиот возач Себастиен Ожие вчера победи по рекорден деветти пат во кариерата на релито Монте Карло. Ожие...

Ќе чекаме два месеци: Еве кога е следниот продолжен викенд!

0
Вчера беше последниот неработен ден од овој долг прв месец од годината, а по трите неработни дена, за следните продолжени викенди ќе почекаме...

Врховниот суд на Бразил започна истрага против Болсонаро

0
Врховниот суд на Бразил вчера се согласи да започне истрага против поранешниот претседател Жаир Болсонаро за наводно поттикнување антидемократски протести кои...

Вашингтон: Русија не покажува интерес за преговори за крај на војната...

0
Рускиот претседател Владимир Путин вчера изјави дека Русија се обидува да ја „заврши војната“ во...

Од денеска ќе има се повеќе дневна светлина

0
Вчера во 22:36 часот настанала зимската краткоденица, односно моментот кога Сонцето во своето привидно движење стигнува до својата најјужна точка. Зимата официјално започна,...

Екс претседателката на Хрватска снимена во друштво на најмоќната жена во...

0
Вчера Колинда Грабар Китаровиќ ја поддржа хрватската фудбалска репрезентација во Катар на натпреварот против Мароко. Поранешниот претседател го искористи своето доаѓање на натпреварот...

Кајакарската Федерација ги прогласи најдобрите за 2022 година

0
Кајакарската Федерација на Македонија, вчера на избор на најдобар кајакар за 2022 година, наградите ги додели во трите дисцилини кои се актуелни во...

Иран ќе ја укине моралната полиција

0
Иранските власти вчера одлучија да го ревидираат Законот за задолжително покривање на жените, донесен во 1983 година, четири години по Исламската...