таг: Вчера

Кои европски земји гласаа против резолуцијата за Сребреница во ОН и...

0
Генералното собрание на ОН вчера усвои резолуција со која 11 јули се прогласува за Меѓународен ден на сеќавање на геноцидот во Сребреница и...

Успешно одбележан Денот на семејниот лекар

0
Вчера во Градскиот парк во Скопје успешно беше одбележан Денот на семејниот лекар. Republika.mk - содржините, графичките...

Блинкен ја свиреше на гитара „Rockin’ in the Free World“ во...

0
Вчера американскиот државен секретар Антони Блинкен ненајавено пристигна во Кијив во првата посета на Украина од страна на висок американски функционер откако Конгресот...

Најотровната риба на светот забележана во близина на Ровињ

0
Вчера во близина на хрватскиот остров Цеја во заливот Медулин биле забележани седум сребрено-риги надуени риби (Lagocephalus sceleratus), а една била...

Рама на собир со Албанци во Атина: Сакаме да живееме во...

0
Албанскиот премиер Еди Рама вчера се обрати на собир на кој присуствувале етнички...

ФОТО: Македонецот Мартин Стојановски сведок на геомагнетната бура

0
Низ светот вчера беше забележана необична поларна светлина поради сончев одблок. Македонецот Мартин Стојановски беше сведок на оваа геомагнетна бура...

Блинкен: Да се санкционираат сите кои ја олеснуваат илегалната миграција

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен, повика вчера на регионалната конференција за миграција да се санкционираат оние кои ја олеснуваат „илегалната миграција“, осврнувајќи се...

Над 30 претставници на украинските медиуми остануваат во руско заробеништво

0
Светот вчера го одбележа денот на слободата на печатот, а во Русија се уште 32 претставника на украинските медиуми остануваат во заробеништво. Во...

Бајден под притисок поради продажба на оружје на Израел: Речиси 90...

0
Речиси 90 конгресмени и претставници на Демократската партија вчера го повикаа американскиот претседател Џо Бајден да размисли за прекин на продажбата на оружје...

Контрапротести во Грузија, претседателката Зурабичвили го нарече митингот на владејачката партија...

0
Владејачката грузиска партија „Грузиски сон“ вчера организираше „контрапротест“ за поддршка на таканаречениот „руски закон“ за странски агенти, кој доаѓа како одговор на големите...