таг: Вујовиќ

Вујовиќ повеќе не е тренер на Вардар

0
Веселин Вујовиќ и Вардар спогодбено ја прекинаа соработката, со што популарниот „Вујо мајсторе“ и официјално повеќе не е тренер на црвено-црните. Ова...

Вујовиќ: Секој меч сме блиску, но остануваме без поени

0
Тренерот на РК Вардар Веселин Вујовиќ по мечот кажа дека ситуацијата не е идеална затоа што неговиот тим останал без бодови, а истовремено...

Томовски: Сакам да се радуваме заедно со нашите навивачи

0
На прес-конференцијата покрај тренерот Веселин Вујовиќ во пресрет на мечот Вардар-ПИК Сегед, зборуваше и младиот голман Мартин Томовски. „Имавме шанса да...

Вујовиќ: Вардар не е оној од шампионските денови, но мораме да...

0
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ, смета дека е дојдено крајно време да се прекине серијата од четири порази во Лигата на шампионите. Шанса...

Вујовиќ: Вардар секогаш игра добро против Пик Сегед, време е да...

0
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ посакува неговиот тим на гостувањето во Унгарија кај Пик Сегед, да ја прекине серијата порази во Лигата на...

Вујовиќ: Вардар е фаворит против Монпелје

0
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ посакува неговиот тим да ја продолжи извонредна резултатска серија (три меча без пораз) во Лигата на шампионите. ...

Михајло меѓу редови го најави Вујо за нов тренер на Вардар!

0
Односот меѓу Вардар и Веселин Вујовиќ е посебен и тоа е јасно, сега во интервју за...

„Убава си министерке, но не знаеш да читаш“ – политичарка поради...

0
Ирена Вујовиќ, министерката за заштита на животната средина на Србија, стана хит на социјалните мрежи откако се појави видео во кое таа се...

Вујовиќ: Македонија мора да најде пикери како Марковски и Јоновски

0
Ракометната легенда Веселин Вујовиќ, кој долги години работеше во Македонија како селектор на сениорската репрезентација и како тренер на Вардар, го анализираше...

Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Борац Бања Лука

0
Легендарниот Веселин Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Борац од Бања Лука, информира „oslobodnejne.ba“. За истиот медиум потврди екс стратегот...