таг: Вучиќ

Вучиќ бара од Макрон прашањето за Косово да е високо на...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во телефонски разговор со претседателот на Франција, Емануел...

Вучиќ рогласи победа на СНС на локалните избори

0
Претседателот на Србија и член на Претседателството на СНС, Александар Вучиќ, во обраќањето од изборниот штаб на напредњаците, заедно со коалиционите...

Вучиќ: 2.200 лица се пријавиле за работа во Србија преку Отворен...

0
Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека 2.200 лица се пријавиле во последниот...

Вучиќ: Србија може да го напушти Советот на Европа откако беше...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ рече дека постои можност земјата да излезе од...

Вучиќ: Србија ќе продолжи да одбива санкции против Русија

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека има намера да ја продолжи политиката...

Србија ќе бара итна седница на Советот за безбедност за Косово...

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека Србија во понеделник (5 февруари) ќе побара...

Вучиќ: Србија бара состанок на Советот за безбедност, во понеделник писма...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека Србија во понеделник ќе поднесе барање за одржување итна седница на Советот за безбедност...

Вучиќ: Косово создава исклучително силна воена сила и тоа го раководат...

0
Српскиот претседател, Александар Вучиќ, денеска изјави дека Косово создава исклучително силна воена сила...

Заробување на државата во Србија: Проблем за Балканот и за ЕУ

0
Според претседателот на Србија, Александар Вучиќ, неодамнешните парламентарни избори во земјата биле „најчистите и најчесните“ во нејзината историја. Тие, исто така,...

Вучиќ ги отфрли барањата за меѓународна истрага за изборни нерегуларности

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ го отфрли барањето на опозицијата за меѓународна истрага за...