fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: Втора

Секоја втора нова инфекција со коронавирус во Германија е најверојатно со...

0
Секоја втора нова инфекција со коронавирус во Германија е најверојатно со варијанта Делта, соопшти денеска Институтот за инфективни болести Роберт Кох, јави ДПА....

Прв состанок на Џонсон и кралицата Елизабета Втора по повеќе од...

0
Британската кралица Елизабета Втора по повеќе од една година го одржа својот прв неделен состанок со премиерот Борис Џонсон поради карантинот воведен во...

Кралицата Елизабета приреди прием за лидерите на Г7

0
Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. ...

Словачка втора држава во ЕУ што почна имунизација со Спутник В

0
Словачка е втора држава во Европската унија што почна со имунизација со руската вакцина Спутник В, која се уште не е одобрена од...

Етериумот за 24 часа го стигна Биткоинот, вреди над 4000 американски...

0
Во последните 24 часа Етериумот, втора по големина крипто валута во светот, се искачи скоро за 7 отсто до рекордно високо ниво од...

Денот на Европа 9 Мај и годинава се одбележува во екот...

0
Денот на Европа 9 Мај и оваа втора година по ред се одбележува во екот на пандемијата на Ковид-19. Поради рестрикциите, во Брисел...

Кралицата Елизабета Втора им се врати на должностите по погребот на...

0
Британската кралица Елизабета Втора денеска за првпат им се врати на своите јавни должности по погребот на својот 99-годишен сопруг, принцот Филип, одржувајќи...

Македонците кои се вакцинираа во Србија може да примат втора доза...

0
Втора доза со друга вакцина во Македонија или со „Астра Зенека“ во Србија се опциите што би требало да ги имаат 15.000 македонски државјани...

НАЈОСАМЕНИОТ РОДЕНДЕН НА КРАЛИЦАТА: Освен саканиот Филип, и овој важен член...

0
Британската кралица Елизабета Втора оваа среда го одбележува нејзиниот 95-ти роденден, но оваа година за прв пат без сопругот, принцот Филип кој почина...

Во Британија денеска погреб на принцот Филип

0
ФОТО: Спутник Принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, кој почина минатата недела на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави