fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Врховен

Четири месеци затвор поради кашлање пред полицајци во Данска

0
Данскиот Врховен суд осуди маж на четири месеци затвор поради кашлање пред двајца полицајци и извикување „корона“ за време на рутинска контрола во...

Се искашлал пред полицајци и извикал „корона“, а бил негативен- го...

0
Данскиот Врховен суд осуди маж на четири месеци затвор поради кашлање пред двајца полицајци и извикување „корона“ за време на рутинска контрола во...

Врховниот суд на Пакистан го ослободи осудениот за убиството на новинарот...

0
Пакистанскиот Врховен суд денеска наложи ослободување од затвор на терористот Ахмед Омар Саид Шеик, кој во 2002 година беше осуден за киднапирање и...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави