таг: Врховен

Украина: Валериј Залужни и Алексеј Данилов стануваат дипломати

0
Украина ќе ги испрати во дипломатска служба поранешниот врховен командант на украинската армија Валериј Залужни и поранешниот секретар на Советот за национална безбедност...

Руската пропаганда шири апсурдни фалсификати по разрешувањето на Залужни

0
По разрешувањето на Валериј Залужни како врховен командант на вооружените сили на Украина и назначувањето на Олександр Сирскиј на негово место, руската пропаганда...

Словенечкиот Врховен суд одлучи дека нема правна основа за изрекување казни...

0
Словенечкиот Врховен суд одлучи дека нема правна основа за изрекување казни за неносење заштитни маски во затворени јавни простори. Што значи...

Четири месеци затвор поради кашлање пред полицајци во Данска

0
Данскиот Врховен суд осуди маж на четири месеци затвор поради кашлање пред двајца полицајци и извикување „корона“ за време на рутинска контрола во...

Се искашлал пред полицајци и извикал „корона“, а бил негативен- го...

0
Данскиот Врховен суд осуди маж на четири месеци затвор поради кашлање пред двајца полицајци и извикување „корона“ за време на рутинска контрола во...

Врховниот суд на Пакистан го ослободи осудениот за убиството на новинарот...

0
Пакистанскиот Врховен суд денеска наложи ослободување од затвор на терористот Ахмед Омар Саид Шеик, кој во 2002 година беше осуден за киднапирање и...