таг: војник

Над 20 сириски војници денес се убиени во заседа 

0
Најмалку 21 сириски војник е убиен денеска во заседа на милитантите во јужната провинција Дараа, наведува Сирискиот центар за мониторинг на човековите права...

Руски мировник загина во Нагорно – Карабах

0
Руски војник загина во петокот во текот на деминирање во близина на градот Шуша во Нагорно – Карабах, соопшти руското министерство за одбрана....