таг: Вооружен

Израел нападна луѓе кои чекаа хуманитарна помош во Газа, убиени се...

0
Израелската војска уби 20 Палестинци и рани најмалку 155 во вооружен напад врз луѓе што чекаа хуманитарна помош на Кувајтската крстосница во Појасот...

Три деца и тројца возрасни убиени во оружен напад во училиште...

0
Тешко вооружен поранешна ученичка уби три деца и тројца членови на персоналот во планиран напад во приватно основно училиште во Нешвил...

Украина тврди дека соборила кинески дрон на нејзина територија

0
Украинските војници тврдат дека во текот на викендот собориле вооружен дрон од кинеско производство на нивна територија, јавува Си-ен-ен. Дронот бил...

(ВИДЕО) Повеќемина убиени во вооружен напад на црква во Хамбург

0
Неколку лица се убиени и ранети во вооружен напад што доцна...

(ВИДЕО) Вооружен напад во универзитетски кампус во Мичиген, САД – Има...

0
Најмалку три лица се убиени откако вооружен маж отворил оган на државниот универзитет во Мичиген, соопшти полицијата, пренесуваат светските агенции. ...

Двајца повредени при нов напад во Ерусалим

0
Вооружен маж денеска отвори оган во источен Ерусалим при што рани најмалку две лица, соопшти...

Седум лица убиени во нов вооружен напад во Калифорнија

0
Вооружен маж уби седум лица во американската сојузна држава Калифорнија во близина на Сан Франциско...

Германската полиција уби Хрват, кој со нож сакал да ги нападне...

0
Германската полиција застрелала маж кој вооружен со нож сакал да ја нападне својата жена и деца во градот Мосбах. Според...

Петмина загинати во пукотници во Торонто

0
Пет лица загинаа, а едно е рането откако вооружен маж отвори оган во станбен блок...

Двајца Израелци ранети во вооружен напад во Ерусалим

0
Вооружен маж доцна синоќа пукаше на израелски воен контролен пункт во источен Ерусалим, при што...