таг: возраст

Почина актерот Луис Госет Џуниор – оскаровец и борец против расната...

0
На 87-годишна возраст вчера почина Луис Госет Џуниор, првиот црн актер кој доби Оскар за споредна машка улога во филмот „Офицер и господин“...

Македонски државјанин пронајден мртов во мотел во Урошевац

0
Маж на 61-годишна возраст, државјанин на Република Северна Македонија, е пронајден вчера попладне...

Почина Роберт Бадентер

0
На 95-годишна возраст денеска почина францускиот адвокат и политичар Роберт Бадентер, поранешен министер за правда, кој беше претседател на арбитражната комисија на Мировната...

(ВИДЕО) Пилот од Втората светска војна, на 102 години полета со...

0
На 102-годишна возраст, поранешниот пилот на британското Кралско воздухопловство, Џек Хемингс,  полета со историскиот авион „Спитфајер“ од Втората светска војна, пренесува The Sun....

Почина македонскиот актер Мето Јовановски

0
реклама На 77-годишна возраст денеска почина македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец Мето Јовановски....

Ако деца до 14 години дневно пијат по пола литро од...

0
Ако деца, на возраст од една до 14 години, консумираат пола литро дневно од пијалокот „Прајм хидра“ кој стана многу актуелен меѓу учениците...

Жени на возраст од 21 до 59 години кои три години...

0
Жени на возраст од 21 до 59 години кои три години не направиле пап-тест се вклучени во Програмата за скрининг за рак на...

Ново пукање во Србија: Убиени двајца млади, уапсени четворица осомничени

0
Две момчиња на возраст од 19 и 20 години се убиени во престрелка...

Почина поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони

0
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони почина на 86-годишна возраст, објавија италијанските медиуми. Тој почина во болницата „Сан Рафаеле“ во Милано. ...

(ВИДЕО) Повредени шест деца при напад со нож во парк во...

0
Најмалку осум лица, вклучително и шест деца кои се на возраст од околу три години, се избодени со нож во напад...