таг: воздушни

Зеленски: Украина развива оружје за да се спротивстави на руските авиони

0
Украина се потпира на комбинирана заштита од руските воздушни бомби и развива сопствено оружје за да се спротивстави на руските авиони, изјави Украинскиот...

САД извршија серија одмазднички напади врз милитанти во Ирак и Сирија

0
САД извршија вчера воздушни напади во Ирак и Сирија врз повеќе од 85 цели поврзани со Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ) и проиранските милиции,...

Во текот на изминатата ноќ во израелските воздушни напади низ Газа...

0
Најмалку 31 Палестинец загинаа во израелските воздушни напади во текот на ноќта врз области низ Појасот Газа, додека разорниот напад влегува во својот...

Руски ракетен терор: Најмалку двајца загинати и 17 повредени во Кијив,...

0
Денеска, рускиот агресор изврши еден од најмасовните воздушни напади оваа година на територијата на Украина. Агресорите употребија бараж од најразлично оружје и муниција. ЦИВИЛ МЕДИА...

Во текот на изминатите 24 часа речиси 200 Палестинци загинаа, а...

0
Во израелските воздушни напади во четвртокот загинаа најмалку 50 луѓе низ Газа, според Министерството за здравство во енклавата под контрола на Хамас, пренесува...

Отпорност и нормалност среде брутална агресија: Нескршливиот дух на Кијив

0
ЏАБИР ДЕРАЛА Соочени со постојаните воздушни тревоги, пред да се истури пеколот на руските ракети, дронови и гранати од небото над...

Жестоки борби во Кан Јунис – новиот епицентар на војната во...

0
Појасот Газа и денеска е цел на силни израелски воздушни напади, кои се случуваат во време на закани од палестинското исламистичко...

Американски воздушни напади во источна Сирија

0
Војската на САД изврши воздушни напади врз складиште за оружје во источна Сирија...

Руски напади во источна Украина, аналитичарите предвидуваат повторна офанзива

0
Во текот на ноќта, Русија изврши десетици воздушни напади врз Украина...

Американски борбени авиони нападнале локации во Сирија поврзани со Иран

0
Рано утрово американската војска изврши воздушни напади на две локации во источна Сирија...