таг: водни

Бензините поевтинуваат за 1,5, а дизелот за еден денар

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,22 отсто. Бензините...

Регулаторна донесе одлука – Од утре поскапуваат дизелот и бензинот

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени...

Од полноќ поскапуваaт горивата – ова се новите цени!

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за...

Холандија: Протести против полицискиот час и судири со полицијата

0
Холандската полиција употреби водни топови за разбивање на протестите организирани поради ограничувачките мерки против коронавирусот во центарот...