таг: водечки

Избори во Финска: Тесна трка меѓу левицата и десницата

0
Двајцата водечки претенденти ги претставуваат левото и десното крило на финскиот политички спектар и се разделени со само три процентни поени додека се...

Министрите на Г7 изразуваат поддршка за хуманитарните паузи во Газа, но...

0
Министрите за надворешни работи на Групата седум водечки индустриски демократии (Г7) по состанокот во Токио објавија заеднички став за состојбата меѓу...

Фаучи: Делта сојот на корона причина за повеќе од 80 проценти...

0
Ентони Фаучи, водечки американски експерт за заразни болести, изјави дека делта сојот на коронавирусот предизвикал повеќе од 80 проценти од новите случаи во...

Почина холандскиот новинар кој беше застрелан во Амстердам

0
Де Вриес бил водечки известувач за криминал во Холандија и редовно се појавувал како портпарол на жртвите или сведок на судења. Петер...

Директорот на „Модерна“ вели дека светот ќе мора да живее со...

0
Многу водечки здравствени експерти сметаат дека постои голема веројатност оти Ковид-19 ќе стане ендемска болест, односно дека ќе биде трајно присутна, но веројатно...

САД: Демократите и Републиканците се договорија за економската помош

0
Претставниците на двете водечки партии во САД, Демократската и Републиканската, постигнаа договор за усвојување пакет економска помош во износ од речиси илјада...