таг: вода

Пијте повеќе вода за поедноставно слабеење

0
Внесот на вода е важен за целокупната благосостојба на организмот, а може позитивно да влијае и на слабеењето. При активни обиди да се...

Стотици камиони веќе два месеца чекаат дозвола за влез од Египет...

0
Стотици камиони кои превезуваат храна, вода и друга помош речиси два месеци стојат во близина на границата меѓу Египет и Појасот Газа и...

Минералната вода го намалува апетитот

0
Ако сакате минерална вода, не мора да се грижите дали има штетни ефекти врз вашето здравје. Хормонот на глад грелин и хормонот...

Зошто е важно да пиете многу вода дури и во зима?

0
реклама Внесувањето доволно вода во зима е исклучително важно иако можеби не изгледа така. И...

Шише вода содржи 240.000 парчиња нанопластика

0
Пластичните шишиња со вода содржат стотици илјади токсични микроскопски пластични честички, открија нови истражувања. Британски „Дејли мејл“ објави дека наодите, најверојатно, ќе го...

Тешка ситуација во Газа, болниците се на работ на колапс

0
Сѐ повеќе се намалуваат залихите на вода, храна и лекови во Газа. Болниците се на работ на колапс. Се очекува тие...

Кина ја забрани морската храна од Јапонија откако водата од Фукушима...

0
Откако Јапонија почна да испушта вода од нуклеарна централа која содржи...

Јапонија почна да испушта прочистена радиоактивна вода од Фукушима во океанот

0
Јапонија денеска почна да испушта прочистена радиоактивна вода од уништената нуклеарна...

Што се случува кога наутро ќе испиете чаша вода на празен...

0
Внесувањето доволна количина на вода е од пресудно значење за доброто функционирање на целиот организам. Меѓутоа, малкумина знаат дека количината на течности што...

Скоро пола Киев нема вода по последните руски напади

0
Четириесет отсто од жителите на Киев останаа без вода, соопшти вечерва градоначалникот на главниот град...