fbpx
6 C
Skopje
понеделник, март 8, 2021

таг: воведоа

САД со санкции кон фирми во Кина и ОАЕ поради Иран

0
САД денеска воведоа санкции за компании со седиште во Кина и Обединетите Арапски Емирати, обвинувајќи ги за поддршка на продажба на ирански...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
81 %
1kmh
75 %
пон
8 °
вто
12 °
сре
9 °
чет
8 °
пет
11 °

Последни објави