таг: влијаат

Класичните убавици се раѓаат само во неколку хороскопски знаци

0
Ѕвездите многу влијаат на нашиот физички изглед. Ова се хороскопските знаци во кои се раѓаат најубавите жениКреативноста и сочувството ги прават Рибите еден...

На десет лица, шест имаат висок крвен притисок

0
Надворешни фактори кои влијаат за хипертензија или висок крвен притисок се стресот, пушењето и нездравите навики. Познатиот кардиолог д-р Тања Анѓушева забележува дека...

Пет едноставни промени кои веднаш ќе го подобрат вашето здравје

0
реклама На НАШЕТО здравје влијаат многу различни фактори – од исхраната, користењето на социјалните мрежи,...

Боите имаат длабоко значење: Еве што за вас говори бојата која...

0
Боите имаат моќ да влијаат на нашето расположение и однесување, несвесно ги усогласуваме со карактерот, па соодветно ги избираме. Тие не се само...

За неколку секунди откриjте дали треба да ја бојадисувате косата

0
Многу елементи влијаат на крајниот резултат за бојадисување на косата, но еден е клучен – косата мора да...

Дали знаете некој што неодамна се заљубил? 5 работи кои ќе...

0
Корона вирусот и ковид влијаат на секој аспект од нашиот секојдневен живот: работа, образование, воспитување деца, патувања, дружење … и романтичната страна на...

Колку висината може да влијае на губење на тежина?

0
Многу фактори можат да влијаат на процесот на слабеење, па иако одредена диета или фитнес рутина може да работи за некој што...