fbpx

таг: влез

Џамбаски сам се препозна во повикот на Пендаровски

0
По предлогот на претседателот Пендаровски да се збарани влез во Македонија за лица кои предизвикуваат штета на државните инетерси, на социјалните...

Најголем дел од нелегалните влезови во ЕУ се преку Западен Балкан

0
Бројот на илегален влез на мигранти се зголеми на повеќе од 275.000 во периодот од...

Чешка ги затвора границите за руските туристи

0
Чешка од денеска им забранува влез во земјата на руски државјани со важечка шенген виза...

„Фигаро“: Скептицизам во Западен Балкан за Европската политичка заедница

0
Додека земјите од Западен Балкан сонуваат за влез во ЕУ, ветуван речиси дваесет години, нивните народи, како што пишува париски „Фигаро“...

Фински експерт: Полуостровот Кола е вистинската причина зошто Русија толку се...

0
Гневот на Русија поради најавата за влез на Финска во НАТО има стратешки причини. Тоа не значи дека со ова се...

Грција од денеска ги укинува задолжителните сертификати

0
Задолжителниот „Covid pass“ за влез во сите објекти во внатрешноста на Грција, како и европскиот сертификат за патување во земјата, од...

Кипар ги укинува сертификатите за влез во продавници, но за влез...

0
Кипар од денеска ги укинува сертификатите за влез во продавниците и трговските центри, како и...

Забрана за руски авиони на македонското небо

0
Македонската Влада донесе одлука да воведе забрана за влез во воздушниот простор на територијата на...

Срѓан Ѓоковиќ: Син ми е заробен, ако не биде пуштен –...

0
На Новак Ѓоковиќ не му беше дозволен влез во Австралија по слетувањето во Мелбурн, каде треба да настапи на првиот овосезонски Грен слем....

Џинобили номиниран за член на Куќата на славни

0
Аргентинскиот кошаркар Ману Џинобили (44) е меѓу номинираните играчи за влез во кошаркарската Куќа на славните во 2022 година. Џинобили настапуваше за...