таг: Влада

САД одмрзнуваат шест милијарди долари за Иран во замена за американски...

0
Американската Влада го расчисти патот за ослободување на петте американски државјани приведени во...

Пад на руската рубља на светските пазари

0
Година ипол од започнувањето на инвазијата врз Украина, руската влада се соочува со...

Договорот од Преспа „трн во око“ за малите радикално- десничарски партии...

0
За разлика од расправата за гласање доверба на грчката Влада по изборите во 2019 година, кога Договорот од Преспа беше во...

Русија ги затвора дипломатските претставништва во Германија

0
Германската влада најави дека Русија ќе затвори четири дипломатски претставништва во Германија. Овој...

Бојко Борисов: Задачата е редовна влада, јас ќе бидам пратеник и...

0
Единствената задача пред ова Народно собрание е формирање редовна влада. Без оглед на...

Француската влада го „преживеа“ гласањето недоверба во парламентот

0
Француската влада денеска со мало мнозинство го „преживеа“ гласањето недоверба во собранието. ...

Вонредна состојба поради поплави во Западна Австралија

0
Австралискиот премиер Ентони Албанес рече дека неговата влада е подготвена да обезбеди каква било помош што им е потребна на жителите...

Британската Влада и „БиоНТек” потпишаа договор за развој на нови терапии...

0
Британската Влада и германската фармацевтска компанија „БиоНТек” ќе склучат договор, со што ќе го забрза истражувањето на полето на нови терапии против...

Франција забрани онлајн продажба на парацетамол

0
Француската Влада забрани онлајн продажба на производи на база на парацетамол од денеска до крајот на јануари, поради потешкотии со набавката на тој...

Јапонија ги засилува стимулациите: Иселете се од главниот град и ќе...

0
Јапонската Влада нуди милион јени (7.500 долари) по дете на семејствата што ќе...