fbpx
2 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: Вкупно

Над 53 илјади пријавени за вакцинирање преку онлајн апликацијата, а 24.958...

0
Вкупно 53.070 граѓани досега се пријавиле за вакцинирање против Ковид-19 преку веб-страницата „vakcinacija.mk“. Преку матичните лекари пријавени се 24.958 лица, информираа за МИА...

Поради Ковид- 19, најбогатите фудбалски екипи ќе загубат над 2 милијарди...

0
Намалување на приходите за вкупно 2.2 милијарди евра ќе забележат најбогатите европски фудбалски клубови до крајот на актуелната сезона, како последица економските и...

Спасени 27 бегалци и мигранти на Лезбос, еден загинат

0
Вкупно 27 лица се спасени во акцијата на грчката крајбрежна служба во непристапна копнена област во југоисточниот дел на грчкиот остров Лезбос, додека,...

Австралија Опен: Колективен карантин поради позитивни случаи на Ковид-19

0
Вкупно 24 тенисери и тенисерки, зааедно со нивниот придружен персонал, кои со чартер-лет од Лос Анџелес пристигнаа во Мелбурн за да учествуваат на...

Почнува реализацијата на 99 проекти во 75 општини со пренаменетите 35...

0
Вкупно 35 милиони евра ќе добијат 75 општини во земјава за реализирање 99 инфраструктурни проекти. Целта на проектите е да...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
2 ° C
2 °
2 °
93 %
0.4kmh
0 %
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °

Последни објави