таг: вклучително

ЕУ со правни дејствија врз Британија во врска со Северна Ирска

0
Европската унија денеска треба да го објави својот одговор, вклучително и детали за можните правни...

Во недела бегалците пристигнуваат во Полска од цела Украина

0
Бегалците продолжуваат да пристигнуваат во Полска од цела Украина, вклучително и преживеаните од ракетниот напад на  железничката станица Краматорск. Во хуманитарниот...

Кина повторно се затвора: Светските компании ја прекинаа работата поради нови...

0
Десетици милиони луѓе ширум земјата се соочуваат со ограничувања, вклучително и целата провинција Џилин и...

Во напад на ирачко село убиени 11 лица

0
Исламски милитанти убија 11 лица во вторникот, вклучително и жени во напад на село во...

Вакцинираните можат да влегуваат во Хрватска, признати се и руските и...

0
Од денеска оние што се вакцинирани со две дози, вклучително и руските и кинеските вакцини и оние...

Петмина, вклучително и четворица лекари, убиени во бомбашки напад во Кабул

0
Најмалку пет лица, вклучително и четворица лекари, загинаа денеска во експлозија на бомба, поставена покрај пат во Кабул. Не...