таг: вклучително

Путин испраќа единици од Далечниот Исток за да ги надополни загубите...

0
Русија испраќа војници од воените единици на далечниот исток, вклучително и од нејзината Пацифичка флота и 11-та единица на Воено воздухопловство и Единиците...

Идејата на Зеленски за рехабилитација на украински деца и војници се...

0
Балканските држави, вклучително и Северна Македонија, да помогнат во рехабилитацијата на деца од Украина и на ранети украински војници, е иницијатива што претседателот...

САД и сојузниците извршија десетина напади врз проиранските Хути во Јемен

0
САД и неколку нивни сојузници, вклучително и Велика Британија, извршија воени напади врз повеќе од десетина цели во Јемен контролирани од милицијата на...

САД воведоа нови санкции поради војната во Украина

0
САД воведоа нови санкции за стотици луѓе и компании, вклучително и во Кина, Турција и Обединетите Арапски Емирати, за да ја спречат Русија...

Вкупниот број на загинати во Газа надмина 17.000

0
Израелски воени авиони бомбардираа делови од Појасот Газа, вклучително и неколку места на југ, каде што израелската армија им нареди на...

(ВИДЕО) Повредени шест деца при напад со нож во парк во...

0
Најмалку осум лица, вклучително и шест деца кои се на возраст од околу три години, се избодени со нож во напад...

Сирените за воздушен напад се огласуваат низ Украина и во главниот...

0
Сирените за воздушен напад изутрината се огласија низ Украина, вклучително и главниот град Киев, сигнализирајќи...

Европската комисија предлага нов пакет санкции против Русија

0
Европската комисија ќе предложи нов пакет санкции против Русија, вклучително и воведување ограничување на цената...

Топлотен бран ја зафати Англија, се очекуваат рекордни температури

0
Јужните и источните региони на Англија, вклучително и главниот град Лондон, се зафатени од топлотен...

ЕУ со правни дејствија врз Британија во врска со Северна Ирска

0
Европската унија денеска треба да го објави својот одговор, вклучително и детали за можните правни...