таг: Витаминот

Докторот откри: Ова се шест јасни знаци дека ви недостасува витамин...

0
реклама Витаминот Д е еден од клучните витамини, а на многу луѓе им недостига...

Кој витамин спречува деменција: Важен е за целиот организам, но одличен...

0
Витаминот Д игра клучна улога во кревање на расположението и ублажувањето на симптомите на депресија. Научниците одлучија да ја истражат оваа очигледна поврзаност...

Израелска студија: Конечно знаеме дали витаминот Д е важен во лекувањето...

0
Витаминот Д навистина може да помогне во борбата против коронавирусот, сугерира студијата на израелските научници кои тврдат дека ги имаат најубедливите докази досега.Претходните...

Конечно знаеме дали витаминот Д е важен во лекувањето на Ковид

0
Витаминот Д навистина може да помогне во борбата против коронавирусот, сугерира студијата на израелските научници кои тврдат дека ги имаат најубедливите докази...

Знаци дека на вашето тело му недостасува витамин Д

0
Витаминот Д е многу важен за организмот. Најголемиот извор на овој витамин е изложување на сонце. Витаминот Д помага во одржување на...

Знаци дека на вашето тело му недостасува витамин Д

0
Витаминот Д е многу важен за организмот. Најголемиот извор на овој витамин е изложување на сонце. Витаминот Д помага во одржување на...

Kолку долго смееме да внесуваме витамин Д во вид на суплемент

0
За витаминот Д се пишуваше многу, особено за неговата важност кога станува збор за имунитетот и способноста на организмот да се одбрани од...

6 намирници кои се полни со витамин Б12: Го намалуваат холестеролот...

0
Витаминот Б12 е најважен за нормално функционирање на организмот и производство на црвени крвни зрнца. Исклучително е важен за функционирањето на нервниот систем,...

Кремите за заштита од сонце го намалуваат производството на витаминот Д,...

0
Витаминот Д, еден од витамините кои се растопливи во масти, познат е и под името сончев витамин, бидејќи нашето тело, токму благодарејќи...

Витаминска нега на кожата на лицето

0
Познат е синергетскиот ефект на витаминот Ц со витаминот Е, кои взаемно ја поддржуваат антиоксидантната функција. Витамините се од...