таг: висока

Сè поголем број жени помлади од 35 години заболуваат од карцином...

0
Во нашата држава има висока инциденца од 20 нови случаи со карцином на грло на матка на 100 илјади жени, споредено со она...

Сè поголем број жени помлади од 35 години заболуваат од карцином...

0
Во нашата држава има висока инциденца од 20 нови случаи со карцином на грло на матка на 100 илјади жени, споредено со она...

Полска поставува бодликава жица на границата со Русија

0
Полска привремено ќе подигне бодликава жица висока два и пол метри на границата...

Д-р Мехмедовиќ: Нека останат маските уште некое време, да не ја...

0
Се уште е висока инциденцата кај оние кои се одговри за трансмисија на вирусот во затворени простории, а тоа се повозрасните лица, се...

САД: Нема да дозволиме ескалација

0
Руското нуклеарно оружје да биде во состојба на висока готовност – ваква наредба рускиот претседател Путин издаде на министерот за одбрана...

Д-р Даниловски: Во 2022 година ќе се збогуваме со пандемијата

0
Со многу висока веројатност во 2022 година во Македонија би требало да се збогуваме со пандемијата, изјави доктор Даниловски во гостувањето во Студио...

Таа е највисока жена во светот (ФОТО)

0
Турчинката Румеиса Гелги (24), висока два метра и 15 сантиметри, е прогласена за највисока жена во светот, со што по вторпат влезе во...

Дизајнерот Александер Вaнг ги отфрли обвинувањата за сексуална злоупотреба

0
Тој е синоним за висока мода, а неговите креации ги обожаваат славните личности меѓу кои Лејди Гага и Ким Кардашијан Вест. ...