fbpx
10 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: Вилсон

Почина Мери Вилсон – основачката на групата „The Supremes“

0
Американската пејачка Мери Вилсон почина на 77 годишна возраст во нејзиниот дом, пишува „Mirror“. Тажната вест ја потврди нејзиниот пирјател...

Ребел Вилсон: „Бев киднапирана, ни се закануваа со оружје“

0
Австралиската актерка Ребел Вилсон откри дека била жртва на вооружено киднапирање во Африка. Како што вели, таа и уште неколку нејзини...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
46 %
4.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави