fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Виктор

Орбан се заканува дека Фидес ќе излезе од конзервативната ЕПП во...

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан се закани дека ќе ја повлече својата партија Фидес од Европската народна партија (ЕПП) во Европскиот парламент доколку конзервативниот...

Унгарскиот премиер Виктор Орбан се вакцинираше со кинеската вакцина против коронавирус...

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан прими вакцина против коронавирусот, изработена од кинеската компанија „Синофарм“. „Вакциниран“, објави Орбан на својот Фејсбук профил, заедно со...

Унгарија прва во ЕУ планира да набави вакцини и од Кина

0
Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, изјави дека Будимпешта би можело да потпише договор за набавка на кинеската...

„Шлаканица“ за ЕУ од Орбан: Унгарија сака да го сруши ефективниот...

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Унгарија ќе се обрати до Кина за да добие вакцина против коронавирусот откако западните добавувачи...

Гатузо бесен: Осимен пред строга казна од Наполи поради позитивен коронатест

0
Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен, се соочува со ригорозна казна од прволигашот од Неапол поради позитивен тест на коронавирус по враќањето од родната...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави