fbpx

таг: виден

Уште еден кит виден во река во Франција

0
Кит долг 10 метри е виден во реката Сена во Франција, близу Ла Манш, само еден месец откако смртно заболен кит-убиец угина во...

Вознемирувачко видео од Гана: Ги тепаа судиите додека не протече крв

0
Скандалозен инцидент беше виден во втората ганска лига. Натпреварот помеѓу Ваманафо Ројалс и Бофоаква Тано...