fbpx

таг: вечерва

Започна финалето на Евровизија – кој ќе биде победник?

0
По двете полуфинални вечери, вечерва од 21 часот започна финалето на Евровизија 2022 година. Вечерва ќе настапат 20 претставници од земјите: Швајцарија,...

Овие 10 земји влегоа во финалето на Евровизија

0
Вечерва се одржа и втората полуфинална вечер од „Евровизија 2022“. А ова се 10-те земји кои влегоа во финалето на натпреварот, кое...

Познати првите финалисти на Евровизија 2022: Овие 10 земји добија најмногу...

0
Вечерва се одржа првото полуфинале на едно од најголемите и најзначајни музички натпреварувања низ светот – Евровизија, а претставниците на 17 земји дадоа...

Нов земјотрес во БиХ со јачина од 3,3 степени според Рихтер

0
Вечерва во 20:02 часот повторно е почувствуван потрес во БиХ. Според Евромедитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот...

Земјотрес од 5,7 степени според Рихтер ја погоди БиХ, почувствуван и...

0
Земјотресот со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала, кој вечерва ја погоди Босна и Херцеговина, беше почувствуван и во земјава,...

„Опа, уууу“: Земјотрес за време на црногорските вести – новинарката се...

0
Силен земјотрес вечерва околу 23 часот ја погоди Босна и Херцеговина, а го потресе целиот регион. Така, за време на дневникот на...

Вечерва е жрепката за СП во Катар

0
Вечерва во Доха ќе бидат извлечени групите за Светското првенство во Катар. Мундијалот ќе се одржи од 21.ноември до 18.декември. Ждрепката ќе започне...

Зеленски: Ако падне Украина, ќе падне и Европа

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, вечерва се обрати од апликацијата Зум и испрати порака до демонстрантите ширум Европа, кои вечерва излегоа...

ТАСС: Преговорите помеѓу Русија и Украина продолжуваат вечерва

0
Мировните преговори меѓу Русија и Украина ќе продолжат вечерва, јави руската државна новинска агенција ТАСС....

Вечерва нови преговори Москва-Киев, локацијата непозната

0
Вечерва ќе се одржи втората рунда преговори Москва-Киев. Алексеј Арестович, член на Кабинетот на украинскиот...