fbpx

таг: ветување

Ново ветување за пругата кон Бугарија, сега од директорот Локвенец: „Сигурно...

0
Нов директор-старо ветување. Хари Локвенец како нов прв човек на Македонски железници – Инфраструктура тврди дека ќе ја изгради пругата кон Бугарија. Не...

Граѓаните ќе почекаат за откуп на стажот

0
Предизборното ветување на владеачката СДСМ за откуп на стажот за пензионирање ќе почека уште неколку години. Ресорната...

Зошто и по вакцинацијата носењето маски повторно ќе биде задолжително?

0
Вакцините се ветување за нормален живот на целиот свет, но по добиената доза нема да значи дека конечно може да се ослободиме...