fbpx

таг: вест

Ким и Канје се сретнаа на натпревар на нивниот син –...

0
Ким КАРДАШИЈАН и Канје Вест се запознале на фудбалскиот натпревар на нивниот син Сент во Калабасас. Според присутните, Ким го избегнала својот поранешен...

Скромниот живот на Роби Колтрејн: Живееше во штала и јадеше храна...

0
Тажната вест за смртта на актерот Роби Колтрејн, кој го толкуваше ликот на Хагрид во филмовите за Хари Потер, денеска го обиколи СВЕТОТ....

Тензија во Интер, клубот продава играчи без знаење на Инзаги

0
„Скај Спорт Италија“ излезе со вест дека Баер Леверкузен испратил понуда за Госенс која Интер ја прифатил....

Јапонската железница ќе користи хуманоиден робот за извршување опасни работи за...

0
Јапонската железничка команија „Вест Џапан“ (West Japan), позната како „ЏР Вест“ (JR West), претстави голем хуманоиден робот кој ќе извршува задачи ризични за...

Скопската Зоолошка е главна вест во најпознатите светски медиуми

0
Зоолошката градина стана главна вест во најпознатите светски медиуми поради последните случувања изминатиов период, каде се родија повеќе животни. Фотографиите од малите...

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ролан Гарос

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ конечно доби и позитивна вест, откако француските власти ги променија правилата за влез во земјата, овозможувајќи му на светскиот...

Удар за Кливленд: Рики Рубио ги скина лигаментите

0
Кошаркарот на  Кливленд, Рики Рубио, доби ужасна вест и нема да може да биде на терените до крајот на сезоната поради тешка повреда...

ТАЖНА ВЕСТ: Млад голман загина на терен по судир со напаѓач...

0
Тажна вест доаѓа од фудбалските терени во Индонезија каде по судир со противнички играч, почина голманот на локалниот член на Лига 3 –...

Расте бројот на одложени натпревари во Премиер лигата

0
Дуелот од 18. коло меѓу лондонски Вест Хем и Норич е последниот во низата одложени натпревари во Премиер лигата овој викенд поради сè...

Ристовски и Адеми со Динамо Загреб ќе играат во нокаут фазата...

0
Динамо Загреб славеше со минимални 1-0 на гостувањето кај Вест Хем и обезбеди пласман во шеснаестинафиналето во Лигата на Европа. “Модрите“...