таг: веројатно

Германска компанија доби дозвола за развој на летачки такси

0
Иднината на превозот веројатно ни носи и летачки такси во секојдневниот транспорт. Многу компании развиваат и тестираат вакви летала. Меѓу нив има и...

Недостигот на витамин Б12 може да предизвика и когнитивни тешкотии

0
Веројатно една од најважните хранливи материи за човековото тело е витаминот Б12, којшто е потребен за нормално секојдневно функционирање. Витаминот Б12 учествува...

Научниците објаснуваат зошто не можете „да извадите песна од глава“

0
реклама Веројатно сте се нашле во ситуација кога песната не може да ви излезе од глава,...

Бананата треба да ја измиеме пред да ја излупиме – eве...

0
реклама Веројатно не би гризнале јаболко или не би ставиле неколку грозја во уста без претходно...

НАСА: Овој месец ќе биде најтопол во илјадници години, 2024 ќе...

0
реклама Јули 2023 година веројатно ќе биде најтоплиот месец во последните стотици, ако не и...

6 хороскопски знаци кои се добри родители

0
реклама РОДИТЕЛСТВОТО е веројатно најтешката, но и најважна работа на светот, а секој родител има...

Столтенберг останува шеф на НАТО оти земјите не можат да се...

0
Многу е веројатно да биде побарано од Јенс Столтенберг да остане на функцијата генерален секретар на НАТО уште една година, јавува...

ЕУ: Годинава договор за усвојување на првиот закон за вештачка интелигенција

0
Европската унија оваа година веројатно ќе постигне договор што ќе го отвори патот...

Како да научиме дете да јаде зеленчук и овошје?

0
Веројатно веќе ги знаете придобивките од редовното консумирање овошје и зеленчук, но децата често ги одбиваат овие намирници полни со витамини и минерали....

Уште 2 шпански екипи тргнаа по потписот на Енис Барди

0
Македонскиот репрезентативец Енис Барди многу веројатно ќе го напушти Трабзонспор оваа зима, а сѐ поголем е бројот...