таг: вели–

Само пет тела донесени во мртовечницата во Белгород по мистериозната авионска...

0
Украина вели дека има разузнавачки информации кои сугерираат дека само пет тела биле испорачани од местото на падот на рускиот воен транспортен авион...

Зошто чукаме во дрво – обичај што опстојува до ден-денес

0
рекламаОсвен тоа, вели теоријата, христијанските реформатори во Европа веројатно намерно го трансформирале ова паганско верување во поприфатливо христијанско со воведување на идејата...

Стоматолог предупредува: Не мијте ги забите откако ќе ги јадете овие...

0
реклама Конвенционалната мудрост вели дека ако јадете нешто што е лошо за вашите заби, треба...

Мачки и кучиња, љубов или омраза? Ветеринарите објаснија за што се...

0
реклама Кога се вели дека нечија врска е „како мачка и куче“, тоа обично подразбира...

Колку години има вашето куче: Ако множите со седум, сериозно грешите

0
Старото клише вели дека секоја година во животот на кучето е еквивалентна на седум човечки години. Сепак, има многу фактори во игра....

Орбан: Договор за миграцијата е невозможна мисија

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан вели дека договор за миграцијата на самитот на лидерите...

Револуционерен „зелен“ цемент – се прави со електролиза наместо со печење

0
Компанијата Sublime Systems вели дека е спремна за почеток на производството на „зелен цемент“ на голема скала, кој ги задоволува сите индустриски стандарди....

Азербејџан започна воена операција во Нагорно-Карабах

0
Азербејџан вели дека извршил напад врз „легитимни воени цели“ во отцепениот регион Нагорно-Карабах,...

Брисел за октомври најавува предлози за проширување на ЕУ

0
Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, вели дека суштински предлози за проширување ќе бидат...

КОГА ОДИТЕ НА ГОДИШЕН ОДМОР: Ова се единствените правила кои мора...

0
реклама Медицината вели дека крвната слика се враќа по три недели престој во планина или...