fbpx

таг: вели–

Кон: Ковид-пропусници за влез на затворено да се бараат 24 часа,...

0
Српскиот епидемиолог, Предраг Кон, вели дека минимално што може да се направи за да намали...

Српски епидемиолог најавува заострување на мерките

0
Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб, Бранислав Тиодоровиќ вели дека следната недела ќе се...

„Ако некогаш решите да го критикувате Роналдо, тогаш погледнете го овој...

0
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер вели дека бил убеден во победата против Аталанта (3-2), иако неговиот тим губеше со 0-2 во...

Солшер одговори на критиките на Фергусон: И тој ги одмараше Гигс,...

0
Оле Гунар Солшер вели дека не е погоден од критиките на Сер Алекс Фергусон на кој не му се допадна тоа што Роналдо...

Фергусон инсистира: „Златната топка му припаѓа на Кристијано Роналдо“

0
Сер Алекс Фергусон вели дека „Златната топка“ за 2021 година треба да ја добие легендата на „црвените ѓаволи“, Кристијано Роналдо. „Златната топка“...

Виц на денот: Паричник

0
Судијата му вели на обвинениот:– Господине, должност ви била најдениот паричник веднаш да го однесете во најбилската полициска станица.– Знам господине судија, но...

Супер милионер џек пот усреќи нов, петти добитник кој освои 9.224.579

0
Вели дека на 8 мај, во саботата, кога влегол во објектот на Златна копачка, во скопската...

Како создадени еден за друг: Овие два знака се најидеалниот пар...

0
Еве што вели хороскопот за овој љубовен пар… Многу астролошки истражувања тврдат дека два знака од зодијакот се како создадени еден за друг. Совршено...

ВИДЕО | Мајка стана вирален хит на „ТикТок“: Откако нејзиниот син...

0
Има една поговорка која вели дека не воспитуваме деца, туку возрасни личности. Така, Табата Мари реши да му одржи лекција на...

Сопругата на Навални загрижена за неговото здравје: Тој едвај зборува

0
Сопругата на притворениот руски опозиционер Алексеј Навални вели дека се повеќе е загрижена за неговото здравје откако...