таг: Вајт

Cе степал со помошниот тренер, Вајт избркан од англиската репрезентација

0
Бен Вајт, фудбалерот на Арсенал, на 30.ноември го напушти кампот на англиската репрезентација во Катар. Вајт, не одигра ниту една секунда во фазата...

ФОТО: Австралиец нашол отровна змија во салата од супермаркет

0
Австралиецот Алекс Вајт пронашол жива отровна змија во зелена салата купена во супермаркет во Сиднеј. Тој помислил дека станува збор...