таг: Васил

Софија доби прозападен градоначалник, покажуваат резултатите од локалните избори

0
Васил Терзиев, кандидатот на реформистичката прозападна коалиција Продолжуваме со промените/Демократска Бугарија победи во...

Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи на првото полуфинале на „Евровизија“: Со...

0
Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи на првото полуфинале на 65. издание на Избор на песна за Евровизија во Ротердам,...

Стерјовски не стана пратеник во албанскиот парламент

0
Лидерот на Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, не успеа да обезбеди пратенички мандат на...

Афористичарот Васил Толевски се бори со подмолниот Ковид-19

0
И афористичарот Васил Толевски е еден во низата македонски граѓани кој се бори со подмолниот Ковид-19. Тој е хоспитализиран во вторникот и е...

МРТ одлучи: Гарванлиев останува македонски претставник на Евросонг 2021

0
Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата земја на Евросонг и во тоа нема ништо спорно, одлучи денес Комисијата за одговорност од макеоднската...