fbpx

таг: Вардар

Стоилов: Мораме и можеме да победиме на следните натпревари

0
Во име на тимот на Вардар 1961 по натпреварот и поразот против Кил  зборуваше и капитенот Столе Стоилов. ” Кил дојде...

Официјално: Самсоненко го продаде Вардар за 32.500 евра!

0
Најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија, Вардар кој за прв пат во домашниот шампион игра во втората лига, од вчера има нов сопственик откако...

Ристовски: Подготвен сум за Кил, дали ќе бранам зависи од тренерот

0
Голманот на Вардар, кој од здравствени причини го пропушти претходниот меч кај Алборг што црвено-црните го изгубија, сега е здрав за да биде...

Зарабец: Знаеме дека во Скопје е тешко, фановите се „луди“ за...

0
„Несуденото“ засилување на Вардар кое беше огромна желба на Михајло Михајловски и поранешниот тренер Стевче Алушовски, Миха Зарабец со својот Кил утре ќе...

Вардар против Кил во обид да ја прекине мини-серијата порази во...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар се наоѓа во серија од два пораза во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ в среда го пречекуваат Кил со надеж...

ЖРК Вардар го елиминира тимот на Приштина

0
Ракометарките на Вардар имаа успешен старт по враќањето на европската сцена и го елиминираа тимот на Приштина во нокаут-фазата на ЕХФ Европскиот...

Вујовиќ: Meчот го загубивме во првите десет минути од другиот дел

0
Ракометниот клуб Вардар 1961 го доживеа вториот пораз во  ракометната Лига на шампиони и тоа од дански  Алборг. Тренерот Веселин Вујовиќ даде...

Вујовиќ: Целиот тим потфрли на овој меч

0
 Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 на домашен терен како фаворит загуби од Монпеље и го доживеа првиот пораз во ЛШ. По дуелот...

Монпелје го разби Вардар и му го нанесе првиот пораз во...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 по перфектниот старт на Лигата на шампионите се сопна во дуелот со француски Монпелје (25-31) во рамки на...

Кудуз се враќа во тимот: Вујовиќ за Монпелје го има цел...

0
Денес во 20:45 часот Вардар 1961 ќе се сретне со француски Мопелје во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите. Тренерот Вујовиќ...