fbpx

таг: вакцинација

Актуелните правила за патување во Грција продолжени за уште две седмици

0
Европски сертификат за вакцинација, европски сертификат за прележан КОВИД-19 или негативен резултат од ПЦР/рапид тест, заедно со пополнет PLF формулар и...

Австриските пратеници ќе гласаат за задолжителна вакцинација

0
Австрискиот парламент денеска треба да гласа за воведување задолжителна вакцинација против ковид-19, која треба да стапи на...

Во Швајцарија откриени 8.000 лажни ковид потврди

0
Повеќе од 8.000 фалсификувани сертификати за вакцинација се издадени во швајцарскиот кантон Св. Гален. Истрагата е...

Во Австралија од 10 јануари ќе почне вакцинација против ковид на...

0
Австралија од 10 јануари ќе почне со вакцинација против ковид-19 на деца на возраст од...

Д-р Мехмедовиќ: „Млаките“ кампањи не дадоа резултат, време е за задолжителна...

0
Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за ...

Грција воведува задолжителна вакцинација за сите над 60 години: „Кој ќе...

0
Грција воведува задолжителна вакцинација против Ковид-19 за лица постари од 60 години, што е драстичен чекор во борбата на земјата против...

38 отсто од популацијата во државата примила две дози вакцина

0
Опфатот со вакцинација со една доза вакцина, на полнолетната популација е 58 проценти, а со две дози опфатени се 47 отсто од граѓаните...

Германија препорача сите постари од 18 години да земат трета доза...

0
Германскиот комитет за вакцинација (STIKO) денеска препорача дополнителна вакцина против корона вирусот за сите постари...

58 отсто од полнолетните граѓани во Македонија примиле една доза вакцина...

0
Опфатот со вакцинација со една доза вакцина, на полнолетната популација е 58%, а со две дози опфатени се 48% од граѓаните над 18...

Таравари: He можеш да ги натepaш луѓето на cилa да се...

0
Препорака за вакцинација и сугестија за граѓаните мора да има, но не по секоја цена и не со присила, вели за Инфомакс градоначалникот...