таг: Вака

Три хороскопски знаци кои ќе ви забодат нож во грб без...

0
Ѕвездите и астролозите велат вака – некои хороскопски знаци се познати по својата верност, а некои хороскопски знаци полесно од другите забиваат нож...

Курти: Договорот е де факто признавање од Србија

0
„Де факто“ признавање на Косово од Србија. Вака косовскиот премиер Албин Курти го оценува непотпишаниот договор во Охрид за што го...

Румен Радев контра Бујар Османи

0
„Неумесно и нездраво е да се поставуваат ултиматуми“ – вака бугарскиот претседател Румен Радев ја коментираше изјавата на шефот на дипломатијата...

Руските сили почнаа офанзива во Донбас, на ТВ се појави и...

0
Битката за Донбас започна. Вака изјави претседателот Володимир Зеленски, најавувајќи го започнувањето на големата офанзива на руските сили за окупација на...

Фудбалот не се купува со пари, Бензема и Реал ги елиминираа...

0
Можеби токму вака е напишано за да се потврди уште еднаш дека можеби фудбалот не се игра на хартија, не се игра со...

Фантазија на вкусови: Потпечени компири полнети со шунка и кашкавал (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

0
Дали некогаш сте пробале вака подготвени компири? Кога немате идеја што да подготвите, компирот е секогаш тука како најисплатливо решение. Овој...

Идеални за вашиот викенд ручек: Компири какви што досега не сте...

0
Вака испечените компири се идеални по своите вкус, боја, мирис… Потребно е: 1,5 кг компири 2 лажици сенф 250 мл пиво 100...

Кошаркарската Евролига пред распад?

0
Кошаркарското клубско натпреварување во Европа „виси во воздух“. Вака изгледа текстот напишан од шпанскиот „Мундо Депортиво“, повикувајќи се на свои извори по двата...

Ова е нивната тајна: Еве зошто некои парови блескаат од среќа

0
Вака се однесуваат Намалувањето на стресот значи и поздраво срце Кога се гушкате со некого кој ви значи, вашето тело ослободува...

Пожарот кај тунелот Калимаш во Албанија, ставен под контрола

0
Вака изгледа денеска изгорениот врв на планината над тунелот Калимаш на автопатот кој ги поврзува Албанија и Косово. Според комисијата за цивилна заштита,...