таг: бунт“

Унгарија и Полска го блокираа самитот на ЕУ поради мигрантите

0
Полска, поддржана од Унгарија, организираше бунт против миграциските реформи на Европската унија, што...

Руски медиуми: Генералот Суровикин е приведен поради бунтот на „Вагнер“

0
По најавената чистка на воените службеници по краткотрајниот бунт на платеничките сили на „Вагнер“, руските власти, наводно, го уапсиле генералот Сергеј...

Петти ден протести во Албанија

0
„Кој сее глад, ќе жнее бунт“, беше еден од транспарентите на демонстрантите кои 5-ти ден ппо ред протестираат во Албанија. Во...