таг: Брнабиќ

Брнабиќ: Србија донираше уште 13.000 вакцини „Спутник V“ на Македонија

0
Српската премеирка Ана Брнабиќ денеска соопшти дека Србија и донирала дополнителни 13.000 вакцини „Спутник В“ на Северна Македонија, наведувајќи дека досега на земјава...

Еден од уапсените антиваксери во Србија бил вакциниран

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ рече дека еден од петте уапсени антиваксери е вакциниран против корона вирус, пренесува Танјуг во неделата. „Од петтемина...

Вакцинирани се 1,2 милиони граѓани, а Србија сепак ќе ги заострува...

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ најави дека мерките против коронавирусот ќе мора да се заострат и информира дека денеска ќе има состанок со медицинскиот...

Брнабиќ: Ќе ги престигнеме САД по број на вакцинирани

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска изјави дека со денешната пратка од 46.800 вакцини од компанијата Фајзер, а...

ВИДЕО | Брнабиќ за случајот со Беливук: Некој што работел за...

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ, на денешната вонредна прес-конференција зборуваше за криминалната група на Вељко Беливук, односно за луѓето од државниот врв кои му...

„Спречен е државен удар во Србија“

0
Премиерот на Србија, Ана Брнабиќ оцени дека прислушувањето на претседателот на државата и членовите на неговото семејство е практично државен удар. Во...

Брнабиќ: Србија единствена земја во светот каде граѓаните може да ја...

0
Српската премиерка, Ана Брнабиќ, по повод стоте дена од работата на владата, изјави дека досега се вакцинирани околу 520.000 граѓани и дека Србија...

Брнабиќ: Во пандемија треба да се спасуваат животи, а не да...

0
Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во интервју за германскиот магазин „Фокус“ вели дека Србија во ниту еден момент...

Брнабиќ: Во Србија досега се вакцинирани 9.300 лица, утре се одлучува...

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави денеска дека досега во Србија се вакцинирани 9.300 лица, корисници на домовите за стари лица и здравствени работници,...

Србија до крајот на годинава ќе ги добие КОВИД вакцините, можно...

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, во емисијата „Хит твит“ на ТВ Пинк изјави дека Србија има потпишано билатерални договори со американскиот „Фајзер“, руската...