таг: Брнабиќ

Избори во Белград на 2 јуни

0
Претседателката на Собранието на Србија, Ана Брнабиќ, на 22 март изјави дека ќе...

Брнабиќ: Србија нема да учествува на самитот ЕУ-Западен Балкан во Тирана

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени како „срамна“ изјавата на портпаролот на Европската унија,...

Брнабиќ во Сремска Митровица: Се бара формирање на заедница на српските...

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ од Северна Митровица каде што беше во посета рече дека...

Брнабиќ: Владата е спремна да ги пружи сите гаранции за Новак

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ потврди дека разговарала телефонски со министерката за надворешни работи на Австралија и дека разговорот за Новак Ѓоковиќ бил конструктивен....

Во Србија вакцинирани над 50 отсто од полнолетните граѓани

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, денеска на својот Твитер налог објави дека 50,1 отсто од полнолетните граѓани или 2.705.458 лица се вакцинирани во...

Србија до почетокот на август ќе донесе одлука за третата доза...

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска изјави дека одлуката, односно препораката, за „третата доза вакцина“ против коронавирусот ќе биде сооппштена до 1 август,...

Заев и Брнабиќ најавуваат воведување бесплатен роаминг и со земјите од...

0
Премиерот Зоран Заев и премиерката на Србија Ана Брнабиќ го оценија како исклучително значајно воведувањето бесплатен роаминг...

Брнабиќ: Од 1 мај вакцинираните граѓани добиваат дигитален ковид сертификат

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ соопшти дека од сабота, 1 мај, сите граѓани што се вакцинирани, ќе добијат дигитален ковид сертификат, јави дописникот...

Вакцинираните српски граѓани од 1-ви мај ќе добијат дигитални ковид сертификати

0
Српската премиерка, Ана Брнабиќ објави дека од сабота, односно од 1-ви мај, сите граѓани кои што се вакцинирале ќе добијат дигитални ковид сертификати....

Брнабиќ: Србија донираше уште 13.000 вакцини „Спутник V“ на Македонија

0
Српската премеирка Ана Брнабиќ денеска соопшти дека Србија и донирала дополнителни 13.000 вакцини „Спутник В“ на Северна Македонија, наведувајќи дека досега на земјава...