fbpx

таг: британски

Откриена вековна мистерија околу британски манастир

0
Британски археолози тврдат дека разоткриле една „вековна мистерија“ на опатијата Фонтejн, откако на местото на „мистериозното“ земјиште биле пронајдени траги од кожарница стара...

Не можете да заспиете навечер: Eве што треба да правите а...

0
Британски лекар ја откри „идеална формула“ за брзо заспивање и мирен сон ноќе: 10-3-2-1. Се работи за траен став кон спиењето, а не...

ГРОЗОМОРНО: Откриена децениска злоупотреба во домови за деца- тие се жалеле,...

0
Британски социјални работници „изложиле ранливи деца“ на сексуални престапници кои се инфилтрирале во домови за деца и во згрижувачки семејства со „катастрофални, доживотни...

Стотици британски деца никогаш не јаделе јаболко во животот

0
Стотици британски деца никогаш не јаделе јаболко во животот, или четвртина од анкетираните, а петтина никогаш не слушнале за банана. Во британската...

Опсесијата и најголемиот сон на Халанд: „Целиот живот размислував за тоа“

0
Во интервју за британски Телеграф, Ерлинг Халанд откри за што сонувал отсекогаш. Не е тајна дека Халанд има посебна врска со...

Сан: Салах се враќа во својот поранешен клуб

0
Британски „Сан“ денес објави дека Мохамед Салах може да се врати во Лондон. Тренерот на Челзи,...

Британско научно истражување утврдило како штити вакцината на „Фајзер“, а како...

0
Истражување на британски научници кое директно го споредувало имунолошкиот одговор што го предизвикуваат вакцините на „Фајзер“ и „Астра-Зенека“ утврдило слично ниво на создавање...

Популарниот Пирс Морган поради расправија околу Меган Маркл избега од студиото...

0
Популарниот британски водител на емисијата „Добро утро, Британијо“, познат по своите коментари „без влакна“ на јазикот, се спречка со колегата Алекс Бересдорф...

Студии: Вакцините драстично го намалуваат бројот на хоспитализирани

0
Две одделни британски студии покажаа дека вакцинацијата придонесува за драстично намалување на бројот на хоспитализирани поради Ковид-19. Прелиминарните резултати од студија во...

Кои симптоми се почести кај лицата заразени со британскиот сој на...

0
Симптомите на заразниот британски вид на коронавирус се нешто поразлични од претходно доминантната варијанта, покажа студијата на британското Национално биро за статистика....