fbpx
15.8 C
Skopje
сабота, септември 18, 2021

таг: Британската

Пристигнати се дури 6.417 жалби: „Кој е одговорен за ова, мора...

0
Британската телевизија „BBC“ доби 6.417 поплаки откако реши да не ја прекине програмата за време на реанимацијата на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој...

Прв состанок на Џонсон и кралицата Елизабета Втора по повеќе од...

0
Британската кралица Елизабета Втора по повеќе од една година го одржа својот прв неделен состанок со премиерот Борис Џонсон поради карантинот воведен во...

ФОТО: Несреќа на аеродромот во Лондон, итните служби на терен

0
Авион на британската компанија Бритиш Ервејс доживеа несреќа на аеродромот Хитроу кога предниот дел на леталото паднало на пистата. На објавените фотографии...

Велика Британија го одложи олеснувањето на мерките поради ново зголемување на...

0
Министрите во британската влада потпишаа предлог за одложување на укинувањето на сите епидемиолошки мерки од 21 јуни,...

Англија го одложи отворањето најавено за 21 јуни: Џонсон наскоро треба...

0
Министрите во британската влада потпишаа предлог за одложување на укинувањето на сите епидемиолошки мерки од 21 јуни, а добро информирани извори во владата...

Кралицата Елизабета приреди прием за лидерите на Г7

0
Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. ...

ВИДЕО: Дуа Липа како каубојка во нејзиниот нов спот

0
Британската поп – ѕвезда, Дуа Липа, со косовско потекло, објави нов спот за песната „Love Again“, уште еден во низата синглови од...

Кралицата Елизабета Втора им се врати на должностите по погребот на...

0
Британската кралица Елизабета Втора денеска за првпат им се врати на своите јавни должности по погребот на својот 99-годишен сопруг, принцот Филип, одржувајќи...

Медицински феномен: Забременила додека била бремена

0
Британската двојка Ребека Робертс и Рајс Вивер една година се обидувале да добијат дете, а потоа среќата конечно им се насмевнала.   ...

НАЈОСАМЕНИОТ РОДЕНДЕН НА КРАЛИЦАТА: Освен саканиот Филип, и овој важен член...

0
Британската кралица Елизабета Втора оваа среда го одбележува нејзиниот 95-ти роденден, но оваа година за прв пат без сопругот, принцот Филип кој почина...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави