fbpx

таг: брза

„Мекдоналдс“ повторно ги отвара рестораните во Украина

0
Американската компанија за брза храна „Мекдоналдс” повторно ќе ги отвори своите ресторани во Украина, во знак на поддршка на земјата и како гест...

Климатските промени предизвикаа епидемија на мајмунски сипаници?

0
„Тоа е случај и со мајмунските сипаници. Климатските промени придонесуваат за брза промена на временските модели, а тоа води, на пример,...

Милан и Интер се подготвени да се „иселат“ од Милано

0
Милан и Интер потврдија дека им се „брза“ со изградбата на нов модерен стадион и дека ќе го изберат најбрзиот проект дури и...

За љубителите на ајвар: Направете ги овие мафини, прсти ќе излижете

0
Направете брза, едноставна и вкусна вечера или прекрасен појадок. Потребно е: 4 јајца 1 чаша (од 2 мл) масло 1 чаша кисело...

СЗО: Децата да не се вакцинираат против ковид додека не биде...

0
Да не се брза со вакцинацијата против ковид на децата од 12 до 18 години, туку прво да се вакцинира возрасното население и...

Границите на Австралија остануваат затворени за странци

0
Австралија не брза да ги отвори меѓународните граници и да го ризикува животот кој речиси е ослободен...

Австралија нема да брза да ги отвори границите

0
Австралија не брза да ги отвори меѓународните граници и да го ризикува животот кој речиси е ослободен од коронавирусот, изјави австралискиот премиер Скот...

Аеродромот во Тирана го обезбедуваат воената и специјалната полициска единица

0
Воената полиција и силите за брза интервенција се вклучија во обезбедувување на аеродромот во Тирана. Ова доаѓа поради штрајкот што денеска го...

Бугарската Брза помош: Не можеме да се справиме со оваа масовна...

0
Бугарските болници и служби за брза помош се на работ на издржливост поради наглото зголемување на бројот на заразени со коронавирусот. –...

ФОТО: „Бургер Кинг“ се шегува на сметка на Еден Азар

0
Познатиот ланец за брза храна „Бургер Кинг“ се почегува на сметка на Еден Азар откако овој не...