таг: Бран

Борбата за Бахмут продолжува, Зеленски обвини за тероризирање на цивили

0
Украинските бранители го одбија новиот бран руски напади во Бахмут, во кој повеќемесечната...

Нов бран напади врз Бахмут

0
Русија започна нов бран напади во Бахмут во изминатите 24 часа, соопшти украинската...

Истражување: Топлата зима во Европа ги пресуши реките, езерата и каналите

0
Зимскиот топлотен бран, рекордно ниските врнежи од дожд и запрепастувачкиот недостаток на снег во Европа ги доведоа реките, каналите и езерата...

0
Зимскиот топлотен бран, рекордно ниските врнежи од дожд и запрепастувачкиот недостаток на снег во Европа ги доведоа реките, каналите и езерата...

Експлозија во Севастопол, бран напади во источна Украина

0
Руските сили извршија нов бран на напади врз украинските позиции и населби на истокот, соопшти...

СЗО: Нов бран на корона ѝ се заканува на Европа

0
Изгледа дека нов бран на Ковид-19 би можел да пристигне во Европа со почетокот на постуденото време, додека експертите за јавно здравје велат...

Горештините во Европа од летово ќе станат нормални до 2035 година

0
Топлотниот бран во Европа од 2022 година ќе се претвори во „нормално лето“ до 2035, независно дали човештвото ќе успее да ги намали...

Нов бран на ковид-19 ширум Европа, новите соеви ја избегнуваат заштитата...

0
Европа минува низ седмиот бран на ковид-19, во голема мера опфатен со новите соеви на вирусот кои имаат силен капацитет да...

Нов бран на коронавирус во Европа, новите соеви ја избегнуваат имунолошката...

0
Европа минува низ седмиот бран на Ковид-19, во голема мера објаснет со новите соеви на вируси кои имаат силен капацитет да ја избегнат...

Рекордни температури во западна Европа

0
Топлотниот бран од почетокот на оваа недела кој ја погоди западна Европа добил на сила и донел температури блиску до највисоките...