таг: Бојан

Маричиќ-Абазовиќ: Регионот трeба да соработува на патот кон ЕУ

0
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во рамку на денешната еднодневна посета на Црна Гора, се сретна...

Бојан Трајковски потпиша за Феникс

0
Македонскиот кошаркарски прволигаш Феникс 2010, денеска го претстави репрезентативецот Бојан Трајковски како големо засилување за продолжението на сезоната. Трајковски доаѓа од редовите...

Миовски: Треба да бидеме поконкретни и подобри во нападот

0
Нашиот репрезентативец Бојан Миовски смета дека нашата репрезентација има шанси за второто место во квалификациската група „Ј“ кое носи место во плејофот од...

„Гледам само лешеви, чудно ми е кога ќе видам жив човек“...

0
Бојан Хрватин, заштитениот сведок во процесот против екипата на Веља невоља раскажува дека Марко Миљковиќ, еден од најблиските соработници на Белквук бил опседнат со...

Премиерот, министрите, градоначалниците ги покажаа адутите – некој мускул, некој стомак

0
Зоран Заев, Венко Филипче, Бојан Маричиќ, Бујар Османи, Стево Пендаровски, Оливер Спасовски, Петре Шилегов, Никола Димитров… носителите на јавни функции се вакцинираа против...

Мене Германците и Бугарите во војната не ме плашеа, не па...

0
Доктор Бојан Трајковски е дел од ПЗУ Вера Медика и тој преку својата работа, во рамки на домашната посета, секојднеевно помага на луѓето...