таг: Бојана

Како да препознаете дали некој се онесвестил поради топлотен удар или...

0
Бојана Бањевиќ, специјалист за прва помош во Црвениот крст на Србија, за ТВ Прва објаснува како да препознаеме дали некој колабирал поради топлотен...

Бојана го победи ракот на скопската Клиника за детски болести

0
Бојана им кажа збогум на хемотерапиите и силно заѕвони на победничкото ѕвонче во Детската клиника од Скопје. Таа е една од оние деца...

Бојана Јовановска: Сè уште сме општество во кое ќотекот е дисциплинска...

0
Три прашања за Бојана Јовановска, проектен координатор во Хелсиншкиот комитет за човекови права. Случаите за кои слушаме во јавноста се...